A24000-010
DigiKey Part Number
2262-A24000-010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A24000-010
Description
CONNECTOR 10POS PIN MALE W/LATCH
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 1.50' (457.20mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
A24000-010 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Omnetics
Length
1.50' (457.20mm)