Image for CABLE-IDC20-15CM is not available
CABLE-IDC20-15CM
DigiKey Part Number
1188-CABLE-IDC20-15CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CABLE-IDC20-15CM
Description
CABLE-IDC20-15CM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.492' (150.00mm, 5.91")
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Olimex LTD
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Packaging
Bulk
Length
0.492' (150.00mm, 5.91")