SM104031006JE
DigiKey Part Number
SM104JE-100M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM104031006JE
Description
RES 100M OHM 5% 1.5W RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MOhms ±5% 1.5W Through Hole Resistor Radial High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SM104031006JE Models
Category
Features
High Voltage, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Radial
Resistance
Size / Dimension
1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.340" (8.64mm)