MOX91021005FVE
DigiKey Part Number
MOX91021005FVE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX91021005FVE
Description
RES 10M OHM 1% 3.8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MOhms ±1% 3.9W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
MOX91021005FVE Models
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Size / Dimension
0.315" Dia x 1.063" L (8.00mm x 27.00mm)