MOX-J-021003FE
DigiKey Part Number
MOX-J-021003FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX-J-021003FE
Description
RES CHAS MNT 100K OHM 1% 75W
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±1% 75W Thick Film Chassis Mount Resistor
Category
Temperature Coefficient
50ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 180°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Bulk
Coating, Housing Type
Ceramic
Part Status
Active
Mounting Feature
Brackets
Resistance
100 kOhms
Size / Dimension
0.770" Dia x 8.000" L (19.56mm x 203.20mm)
Tolerance
±1%
Lead Style
Solder Lugs
Power (Watts)
75W