MOX-750231006FE
DigiKey Part Number
MOX750F-100ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX-750231006FE
Description
RES 100M OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial High Voltage Thick Film
EDA/CAD Models
MOX-750231006FE Models
Features
High Voltage
Series
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 220°C
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.880" L (4.19mm x 22.35mm)