MOX-4N-131005FE
DigiKey Part Number
273-MOX-4N-131005FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX-4N-131005FE
Description
RES 10M OHM 1% 5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MOhms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MOX-4N-131005FE Models
Category
Composition
Mfr
Features
High Voltage, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 210°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.345" Dia x 4.140" L (8.76mm x 105.16mm)