MOX-3N-131004FE
DigiKey Part Number
MOX-3N-131004FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX-3N-131004FE
Description
RES 1M OHM 1% 4W AXIAL
Detailed Description
1 MOhms ±1% 4W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Non-Inductive Thick Film
EDA/CAD Models
MOX-3N-131004FE Models
Features
High Voltage, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 210°C
Size / Dimension
0.345" Dia x 3.140" L (8.76mm x 79.76mm)