MOX-1-121007JE
DigiKey Part Number
MOX1JE-1000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX-1-121007JE
Description
RES 1 GOHM 5% 2.5W AXIAL
Detailed Description
1 GOhms ±5% 2.5W Through Hole Resistor Axial High Voltage Thick Film
EDA/CAD Models
MOX-1-121007JE Models
Features
High Voltage
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 210°C
Size / Dimension
0.310" Dia x 1.120" L (7.87mm x 28.45mm)