MOX-1-121006FE
DigiKey Part Number
MOX1FE-100M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX-1-121006FE
Description
RES 100M OHM 1% 2.5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MOhms ±1% 2.5W Through Hole Resistor Axial High Voltage Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MOX-1-121006FE Models
Category
Composition
Mfr
Features
High Voltage
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 210°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.310" Dia x 1.120" L (7.87mm x 28.45mm)