LVK25R003FER | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LVK25R003FER |
Description | RES 0.003 OHM 2W 2512 WIDE |
Manufacturer Standard Lead Time | 39 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3 mOhms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Anti-Corrosive, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LVK25R003FER Models |
Category | Features Anti-Corrosive, Current Sense, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 2512 (6432 Metric), 1225 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |