S2CL0C-P04MCC0-3000
DigiKey Part Number
1907-1613-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S2CL0C-P04MCC0-3000
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Current Rating (Amps)
4A
Number of Positions
4
Cable Opening
0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C