S2CL0C-P04MCC0-2500
DigiKey Part Number
1907-1612-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S2CL0C-P04MCC0-2500
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Current Rating (Amps)
4A
Number of Positions
4
Cable Opening
0.079" ~ 0.098" (2.00mm ~ 2.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C