G91MA7-P12LCC9-0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 2
Datasheet
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
ODU MEDI-SNAP® - Quick and easy assembly
G91MA7-P12LCC9-0000
DigiKey Part Number
1907-G91MA7-P12LCC9-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G91MA7-P12LCC9-0000
Detailed Description
EDA/CAD Models
G91MA7-P12LCC9-0000 Models
Number of Positions
12
Current Rating (Amps)
4A
Voltage Rating
25V
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C