G91MA7-P10LCC0-0000
DigiKey Part Number
1907-G91MA7-P10LCC0-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G91MA7-P10LCC0-0000
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
G91MA7-P10LCC0-0000 Models
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
4A
Voltage Rating
25V
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C