62400-4-BO
DigiKey Part Number
1844-1041-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62400-4-BO
Description
LAMP MAGNIFIER LED 7.5" CLAMP
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Lamp, Magnifier 4 Diopter (2x), 7.50" (190.50mm) Diameter LED, White
Category
Lens Style/Size
4 Diopter (2x), 7.50" (190.50mm) Diameter
Manufacturer
O.C. White Co.
Bulb
LED, White
Series
Arm
43.00" (1092.2mm)
Packaging
Bulk
Color
Orange
Part Status
Active
Cord Length
6' (1.83m) NEMA 5-15P
Lamp/Magnifier Type
Lamp, Magnifier
Base Product Number
Voltage
100 ~ 240V