SPC5633MF1MLQ60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
NXP USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
e200z3 MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 1MB (1M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20)
SPC5633MF1MLQ60
DigiKey Part Number
SPC5633MF1MLQ60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPC5633MF1MLQ60
Description
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Program Memory Size
Mfr
Program Memory Type
FLASH
Series
RAM Size
64K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.5V ~ 5.25V
Part Status
Active
Data Converters
A/D 32x12b
DigiKey Programmable
Not Verified
Oscillator Type
Internal
Core Processor
e200z3
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Core Size
32-Bit
Mounting Type
Surface Mount
Speed
60MHz