994-015-030R121
DigiKey Part Number
994-15DCE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
994-015-030R121
Description
CONN BACKSHELL 15POS 180DEG SHLD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
994-015-030R121 Models
Category
Cable Type
Round
Manufacturer
NorComp Inc.
Cable Exit
180°
Series
Shielding
Shielded
Packaging
Bulk
Primary Material
Metal
Part Status
Active
Material
Metal, Zinc Alloy
Accessory Type
Two Piece Backshell
Plating
Nickel over Copper
Number of Positions
15
Hardware
Assembly Hardware
Compatible Shell Size
A
Color
Silver
Compatible D-Sub Size
15pos and HD26pos