972-025-01SR031
DigiKey Part Number
972-25SGE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
972-025-01SR031
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG GRAY
Detailed Description
25 Position Hinged Backshell Connector Gray 180° Unshielded
EDA/CAD Models
972-025-01SR031 Models
Color
Gray
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos