180-M62-103L011
180-M62-103L011
180-M62-103L011
DigiKey Part Number
180-M6211MN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-M62-103L011
Description
CONN D-SUB HD PLUG 62POS PNL MNT
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
180-M62-103L011 Models
Current Rating (Amps)
5A
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C