179-025-313R571
179-025-313R571
179-025-313R571
DigiKey Part Number
1225FME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
179-025-313R571
Description
CONN D-SUB PLG/RCPT 25P R/A SLDR
Detailed Description
25, 25 Position D-Sub - Stacked Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
179-025-313R571 Models
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B); 3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C