172-E15-103R021
172-E15-103R021
172-E15-103R021
DigiKey Part Number
3115MEA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
172-E15-103R021
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS PNL MNT
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
172-E15-103R021 Models
Current Rating (Amps)
5A
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Mounting Type
Wire Gauge
20-26 AWG
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C