ISDCB81.3
DigiKey Part Number
360-2432-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISDCB81.3
Description
CABLE RIBBON 1.3"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.108' (33.02mm, 1.30")
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
NKK Switches
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.108' (33.02mm, 1.30")
Packaging
Box
Features
Polarizing Key
Part Status
Active
Color
Gray, Ribbon
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Shielding
Unshielded
Number of Positions
14
Cable Termination
IDC
Number of Rows
2
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Factory Stock: 396
Check Lead Time
Box
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.64.73000kr.64.73
10kr.55.00600kr.550.06
25kr.51.55960kr.1,288.99
50kr.49.09820kr.2,454.91
100kr.46.75430kr.4,675.43
250kr.43.82844kr.10,957.11
500kr.41.73812kr.20,869.06
1.000kr.39.74825kr.39,748.25
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE RIBBON 4"
In-Stock: 796
CABLE RIBBON 8"
In-Stock: 145
CABLE RIBBON 12"
In-Stock: 142
CABLE RIBBON 24"