IS15BAFP4CF
IS15BAFP4CF
IS15BAFP4CF
DigiKey Part Number
360-3377-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS15BAFP4CF
Description
SW PROG DISPLAY SPST-NO 0.1A 12V
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Programmable Display Switch Pushbutton, LCD SPST-NO 0.1A @ 12VDC Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IS15BAFP4CF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Switch Function
Off-Mom
Manufacturer
NKK Switches
Contact Rating @ Voltage
0.1A @ 12VDC
Series
Supply Voltage
3.0 ~ 5.5VDC
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Termination Style
PC Pin
Type
Pushbutton, LCD
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Display Mode
Black and White, FSTN Positive
Operating Force
173gf
LED Color
Red - Green
LED Forward Current
15, 15mA
Viewing Area
17.0mm L x 13.0mm W
LED Forward Voltage
2.2, 3.3VDC
Face Size
23.13mm L x 20.59mm W
Travel Range
1.8mm