FTAS00-84AS4
DigiKey Part Number
360-2447-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-84AS4
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 8.4"
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 8.4" (213.36mm) 4-Wire
Category
Width
0.08" (2.10mm)
Height
5.33" (135.40mm)
Diagonal Screen Size
8.4" (213.36mm)
Length
6.95" (176.50mm)