ST-32EG504 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
500 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
ST-32EG504
DigiKey Part Number
563-ST-32EG504-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST-32EG504
Description
TRIMMER 500K OHM 0.125W J LEAD
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Packaging
Bulk
Resistance
500 kOhms
Termination Style
J Lead
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Rectangular - 0.142" x 0.138" Face (3.60mm x 3.50mm)
Tolerance
±20%