ST-5ETP104
DigiKey Part Number
563-ST-5ETP104TR-ND - Tape & Reel (TR)
563-ST-5ETP104CT-ND - Cut Tape (CT)
563-ST-5ETP104DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST-5ETP104
Description
TRIMMER 100K OHM 0.25W GW SIDE
Detailed Description
100 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 14.0 Turn Side Adjustment
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ST-5ETP104 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.266" x 0.236" Face (6.75mm x 6.00mm)
Tolerance
±10%