UUA1A471MNL1GS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Nichicon
In Stock: 19.269
Datasheet
Direct
Nichicon
In Stock: 166
Datasheet
Similar
In Stock: 48.877
Similar
In Stock: 476
In Stock: 592
In Stock: 157
KEMET
470 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C