UCD1C471MNL1GS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Nichicon
In Stock: 4.760
Datasheet
Similar
Nichicon
In Stock: 7.510
Datasheet
In Stock: 100
In Stock: 956
Direct
Würth Elektronik
Direct
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Chemi-Con
Upgrade
In Stock: 17
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 698
Chemi-Con
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
470 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C