Image for SLB12400L1511HD is not available
SLB12400L1511HD
DigiKey Part Number
SLB12400L1511HD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLB12400L1511HD
Description
SLB
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.4 V Lithium-Ion Battery Rechargeable (Secondary) 150mAh
Category
Battery Chemistry
Mfr
Voltage - Rated
Series
Capacity
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.49" Dia x 1.57" H (12.5mm x 40.0mm)