C0201X7R181K500NTA
DigiKey Part Number
3372-C0201X7R181K500NTATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer Product Number
C0201X7R181K500NTA
Description
MLCC X7R 180pF 10% 50V 0201 SMD
Customer Reference
Detailed Description
180 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)