PESD2CANFD27VT-QR is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Texas Instruments
In Stock: 133.747
Datasheet
44V Clamp 2.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB
PESD2CANFD27VT-QR
DigiKey Part Number
1727-PESD2CANFD27VT-QRTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD27VT-QRCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD2CANFD27VT-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD2CANFD27VT-QR
Description
TVS DIODE 27VWM 44VC TO236AB
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
CAN
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
5.2pF @ 1MHz
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
2
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
27V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
28V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
44V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.5A (8/20µs)