NHD-4.3-800480MB-ASXP
DigiKey Part Number
757-NHD-4.3-800480MB-ASXP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NHD-4.3-800480MB-ASXP
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 800 x 480
Category
Viewing Area
95.04mm W x 53.86mm H
Packaging
Tray
Dot Pixels
800 x 480
Interface
24-Bit (RGB)
Display Type
TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Touchscreen
Non-Touch
Base Product Number
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)