MYRLP330015F21RE
DigiKey Part Number
811-MYRLP330015F21RETR-ND - Tape & Reel (TR)
811-MYRLP330015F21RECT-ND - Cut Tape (CT)
811-MYRLP330015F21REDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MYRLP330015F21RE
Description
DC DC CONVERTER 3.30V SMD
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 150mA 1.8V - 6V Input
EDA/CAD Models
MYRLP330015F21RE Models
Current - Output (Max)
150mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Min)
1.8V
Size / Dimension
0.10" L x 0.08" W x 0.04" H (2.5mm x 2.0mm x 1.0mm)
Voltage - Input (Max)
6V