MYMGK1R820FRSR-EVM
DigiKey Part Number
811-3257-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MYMGK1R820FRSR-EVM
Description
EVAL BOARD FOR MYMGK1R820FRSR
Manufacturer Standard Lead Time
48 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MYMGK1R820FRSR MGK 1 Non-Isolated Output DC/DC Converter Evaluation Board
Category
Voltage - Output
1.8V
Manufacturer
Murata Power Solutions Inc.
Current - Output
20A
Series
Voltage - Input
4.5V ~ 5.5V
Packaging
Bulk
Frequency - Switching
250kHz