MHR0424SA106F70
DigiKey Part Number
490-18229-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHR0424SA106F70
Description
RES 10M OHM 1% 1.4W RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MOhms ±1% 1.4W Through Hole Resistor Radial High Voltage Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MHR0424SA106F70 Models
Category
Composition
Mfr
Features
High Voltage
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.996" L x 0.098" W (25.30mm x 2.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)