MGJ1D241509SC
DigiKey Part Number
811-MGJ1D241509SC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGJ1D241509SC
Description
DC-DC 1W TH 24-15/9V 5.2KV SIP
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -9V 41.7mA, 41.7mA 21.6V - 26.4V Input
Category
Current - Output (Max)
41.7mA, 41.7mA
Mfr
Power (Watts)
1 W
Series
Voltage - Isolation
5.2 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Efficiency
74%
Voltage - Input (Min)
21.6V
Voltage - Input (Max)
26.4V
Size / Dimension
0.77" L x 0.35" W x 0.49" H (19.5mm x 8.8mm x 12.5mm)