XRCGB24M000F1SBDR0
DigiKey Part Number
490-XRCGB24M000F1SBDR0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-XRCGB24M000F1SBDR0CT-ND - Cut Tape (CT)
490-XRCGB24M000F1SBDR0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB24M000F1SBDR0
Description
2.0X1.6MM 24.0MHZ CRYSTAL UNIT +
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 12pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XRCGB24M000F1SBDR0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
12pF