LQW32FT4R7M0HL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQW32FT4R7M0HL |
Description | FIXED IND 4.7UH 850MA 280 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 850 mA 280mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 280mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 100MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1210 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 850mA | Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm) |