LQG15WZ18NH02D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
18 nH Unshielded Multilayer Inductor 260 mA 800mOhm Max 0402 (1005 Metric)
LQG15WZ18NH02D
DigiKey Part Number
490-LQG15WZ18NH02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15WZ18NH02D
Description
FIXED IND 18NH 260MA 800 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LQG15WZ18NH02D Models
Category
Q @ Freq
22 @ 250MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
2.3GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±3%
Supplier Device Package
0402
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max