LQG15HS5N1B02D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQG15HS5N1B02D |
Description | FIXED IND 5.1NH 650MA 180 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.1 nH Unshielded Multilayer Inductor 650 mA 180mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQG15HS5N1B02D Models |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 180mOhm Max |
Series | Q @ Freq 8 @ 100MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0402 |
Tolerance ±0.1nH | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |