GRT32ER61E226KE13L
DigiKey Part Number
490-12505-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12505-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12505-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT32ER61E226KE13L
Description
CAP CER 22UF 25V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
GRT32ER61E226KE13L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)