GRT21BD70J226ME13K
DigiKey Part Number
490-GRT21BD70J226ME13KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT21BD70J226ME13KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT21BD70J226ME13KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT21BD70J226ME13K
Description
CAP CER 22UF 6.3V X7T 0805
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7T 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRT21BD70J226ME13K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)