GRM42A7U3F820JW31L
DigiKey Part Number
490-4308-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-4308-1-ND - Cut Tape (CT)
490-4308-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM42A7U3F820JW31L
Description
CAP CER 82PF 3.15KV U2J 1808
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 pF ±5% 3150V (3.15kV) Ceramic Capacitor U2J 1808 (4520 Metric)
EDA/CAD Models
GRM42A7U3F820JW31L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)