GRM32QR72J223KW01L
DigiKey Part Number
490-3514-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3514-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3514-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32QR72J223KW01L
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM32QR72J223KW01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)