GRM31CR71A226KE15L
DigiKey Part Number
490-5309-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5309-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5309-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31CR71A226KE15L
Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM31CR71A226KE15L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)