GRM31A7U3D680JW31D
DigiKey Part Number
490-16833-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16833-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16833-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31A7U3D680JW31D
Description
CAP CER 68PF 2KV U2J 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM31A7U3D680JW31D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)