GRM31A7U2J821JW31J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
820 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric)
GRM31A7U2J821JW31J
DigiKey Part Number
490-GRM31A7U2J821JW31JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31A7U2J821JW31J
Description
CAP CER 820PF 630V U2J 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM31A7U2J821JW31J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)