GRM3195C2A182JA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 5.399
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 65
Similar
KYOCERA AVX
1800 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
GRM3195C2A182JA01D
DigiKey Part Number
GRM3195C2A182JA01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM3195C2A182JA01D
Description
CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM3195C2A182JA01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)