GRM21BR72E103KW03L
DigiKey Part Number
490-3534-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3534-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3534-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21BR72E103KW03L
Description
CAP CER 10000PF 250V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM21BR72E103KW03L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)